enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,5444
EURO
35,0699
ALTIN
2.443,14
BIST
10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Perşembe Açık
30°C
Cuma Açık
28°C
Cumartesi Az Bulutlu
29°C
Pazar Az Bulutlu
30°C

BİRDEF Sivil Toplum Bilincini Canlandıracak Çalışmalara İmza Atıyor

A+
A-

İş Adamı Servet ÖZTAŞ önderliğinde, güçlü ve tecrübeli yönetim kadrosu ile kurulan Birleşmiş Dernekler Federasyonu (BİRDEF), faaliyetlerine başlamasının üzerinden 7 ay geçmesine rağmen kısa sürede büyük başarılara imza atan bir sivil toplum kuruluşu olmasıyla öne çıkıyor.

Türkiye’nin birçok ilinde, çok kısa bir sürede şubelerini oluşturan hatta Almanya’da temsilciliği bulunan federasyon, haksız çıkar gözetmeksizin ülke ve millet yararına proje üretmeyi, birlik ve beraberliği tesis etmeyi amaçlıyor.

Hem Türkiye’de hem de tüm dünyada faaliyet gösteren Türk derneklerini bir araya getirerek fayda üretmek amacıyla kurulan BİRDEF, hızlı bir büyüme ile kısa zamanda hem ulusal hem uluslararası birçok başarıya imza attı. 2022 Ocak ayında İstanbul merkezli olarak faaliyetlerine başlayan BİRDEF, insanı merkeze alan çalışmalarıyla gerek yerelde gerek ulusal çapta doğru sivil toplum bilincini geliştirmeyi hedefliyor.

Güçlü, ahlaklı ve söz sahibi sivil toplum oluşturma ilkesiyle yola çıkan BİRDEF, ulusal çapta refah ortamı sağlanmasına ve nitelikli insan kazanımına katkıda bulunmak adına projeler geliştiriyor.

Modern teknolojinin sunduğu çağdaş iletişim olanaklarını bütünüyle kullanarak toplumun sesi olmayı misyon edinen BİRDEF ekibi, sadece mensubu olan üyelerine değil Türkiye’de yaşayan tüm iş insanlarına ve öğrencilere her alanda proje desteği sağlamayı, vatan ve millet yararına çalışmalar yürüten her insana teknik desteğin yanı sıra rehberlik hizmeti vermeyi amaçlıyor.

BİRDEF, Ülke Çapında ve Yurt Dışında Birçok Kurum – Kuruluş Tarafından Destek Görüyor

Tüm siyasi görüşlere eşit mesafede durarak insanlar arası dostluk ve barışı tesis edebilmek ve ülke yararına projeler geliştirebilmek için kurulan BİRDEF,

Türkiye sınırlarında kurulmuş derneklerle iş birliği içerisinde ulusal ve uluslararası arenada Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilmek adına gönüllü hizmetlerle çalışmalarına devam ediyor.

Bu amaç kapsamında ilk sivil toplum iş birliğini Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD) ile gerçekleştiren BİRDEF gönüllüleri, İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda birlik beraberlik içerisinde çalışacaklarının mesajını verdiler.

ZONSİAD Genel Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, iş birliği toplantısının ardından ZONSİAD dernek merkezinde BİRDEF yönetimini ağırlayarak BİRDEF Genel Başkanı Servet ÖZTAŞ’a teşekkür plaketi takdim etti, bu sayede birliktelik mesajlarını taçlandırmış oldular.

zonsiad-genel-baskani
ZONSİAD ve BİRDEF Yönetim Üyeleri

BİRDEF’in hedefleri ile çalışmaları, ülke çapında birçok siyasi parti, kurum-kuruluş, belediyeler ve hem yurt içinde hem de yurt dışında sivil toplum örgütleri tarafından da destek görüyor.

Sultangazi Eski Belediye Başkanı ve Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, BİRDEF Kurucu Başkanı Servet Öztaş’ı ve yönetim kurulunu ziyaret ederek çalışmalarına destek verdiğini belirtti.

Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Karadeniz Vakfı Genel Başkanı Yusuf Cevahir ise geleneksel iftar programında Genel Başkan Servet Öztaş’a tarihi ve manevi değeri yüksek olan kol saati hediye ederek BİRDEF’i desteklediğini simgesel olarak kanıtlamış oldu.

Bu saat, Trabzonspor’un 1978-1979 yılları arasında elde ettiği şampiyonluğun ardından Cevahir Holding ve Karadeniz Vakfı Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı merhum İbrahim Cevahir’in özel olarak tasarlattığı bir parça olup koleksiyonluk aksesuar olma özelliğini taşıyor.

Din, Dil, Irk ve Mezhep Gözetmeyen BİRDEF Fayda Üretmek İsteyen Herkese Kapılarını Açıyor

Yerelden küresele, erişebildiği her noktada değişim ve gelişime katkı sağlamak için omuz omuza çalışan insanlardan oluşan BİRDEF, insan haklarına verdiği değerden ötürü şiddet, ayrımcılık, eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadelede ön saflarda yer almayı taahhüt ediyor.

BİRDEF Heyeti Başakşehir Emniyet Müdürü Necati A. Şahin’i Ziyaret Etti

Bu amaçla Polis Haftası münasebetiyle, şiddetin engellenmesi için canını ortaya koyan, adalet ve asayişin tesis edilmesi konusunda en büyük emeği sarf eden polis teşkilatı ailesi BİRDEF heyeti tarafından ziyaret edilerek verdikleri büyük emeklerden ötürü emniyet müdürleri ve polis memurlarına teşekkür edildi.

BİRDEF Heyeti Esenler Emniyet Müdürü Murat Uzun’u Ziyaret Etti

Ülke sınırları içerisinde yaşayan halkın tamamına; din, dil, ırk ve mezhep fark etmeksizin kapılarını açık tutan BİRDEF, üyelerinin ve destekçilerinin yurtiçi ve yurtdışında tanıtımına, ticaretinin geliştirilmesine, sinerji oluşturulmasına ve yeni iş birliklerinin kurulmasına ön ayak olmayı amaçlıyor. Bu amaca destek verenlerden biri de AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu.

BİRDEF heyetini İstanbul İl Başkanlığında ağırlayan Osman Nuri Kabaktepe, BİRDEF çatısı altında değer üretmeye çalışan gönüllülerin, ülke ve millet yararına ürettikleri projelere destek vermekten çekinmeyeceklerini belirtti.

BİRDEF Genel Başkanı Servet Öztaş ve yönetim üyeleri durmaksızın ziyaretlerine devam ediyor.

Özellikle İstanbul’da birçok sosyal sorumluluk organizasyonuna ve sivil toplum etkinliklerine katılım sağlayarak destek veren ekip, devlet erkanından yerel yönetimler başkanlarına kadar tüm önemli isimleri ziyaret ederek vatana ve millete fayda sağlayarak her türlü görevi üstlenmeye hazır olduklarının mesajını veriyorlar.

BİRDEF heyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu’nu ziyaret ederek çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdikten sonra milletvekili ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Genel Başkan Servet Öztaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile kıldıkları cuma namazının ardından BİRDEF’in sağlık projeleri hakkında Bakan Koca’yı bilgilendirdi. İstanbul halkına fayda sağlamak amacıyla düzenlenen BİRDEF Sağlıklı Yaşam Bilgilendirme Toplantıları’nın yanı sıra Medipol Hastanesi ile iş birliği yapılarak sağlık programı gerçekleştirildi.

Türkiye’de Bir İlk Olan “Gönül Köprüsü” Projesinin Mimarı BİRDEF

BİRDEF, Sultangazi Huzurevi Sakinlerini Kahvaltıda Ağırladı

Hızla büyümeye devam eden BİRDEF ailesi, sadece manevi destek ve uzun vadeli projelerle değil maddi yardımları arttırma ve paylaşma konusunda farkındalık yaratma anlamında da öne çıkmaya devam ediyor.

Sultangazi Yaşlı Bakım Merkezi Sakinleri Kahvaltıda Ağırlandı

Özellikle BİRDEF yönetimi ve gönüllüleri tarafından SMA Hastası Eslem bebeğin tedavisine destek olabilmek amacıyla düzenlenen yardım kahvaltısı, diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil edecek nitelikte idi.

SMA Hastası Eslem Bebek İçin Yardım Kahvaltısı Düzenlendi

BİRDEF, vatan için canını ortaya koyan, toprak bütünlüğümüzün korunması adına görevinin başında iken hayatını kaybeden şehitlerimizin ailelerini ve gazileri kahvaltıda ağırlayarak gönül aldı. Etkinlikte hayatını kaybeden şehitler anılarak dualar edildi.

Ayrıca Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek halay ve horonu birleştiren bir organizasyona imza atan BİRDEF, Trabzon Sürmene Armutlu Köyü ile Van Erciş Yukarı Akçagedik köylerini iki kardeş köy yaparak “Gönül Köprüsü” projesinin ilk uygulamasını başarıyla ortaya koymuş oldu.

Genel Başkan Servet Öztaş’ın önderliğinde gerçekleştirilen iki kültürün buluşması etkinliği sayesinde coşkulu ve heyecanlı bir ortam oluştu. Halaylar oynatılıp, horonlar çekildi, her iki köyün sakinleri birbirleri ile mutluluk ve heyecanlarını paylaştılar.

Trabzon Sürmene Armutlu Köyü İlkokulu ile Van Erciş Yukarı Akçagedik İlkokulu Kardeş Köy Oldular

Etkinliğe, Erciş Kaymakamı Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu, Erciş Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet Demir, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Muğdat Günini, Babür Alkoç, İlçe Başkanı İzzet Albayrak, Erciş İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Alhan, Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Armutlu Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz, Yukarı Akçagedik Köyü Muhtarı Kasım Akyol, öğretmenler, Sürmene ilçesinden gelen horon ekibi ile BİRDEF Genel Başkanı Servet Öztaş, Genel Başkan Yardımcıları Ömer Yılmaz, Muharrem Nuhoğlu, Genel Sekreter Müsteşarı Baki Şener, Muhtar Haydar Polat ve yönetim kurulu katıldı.

Gönül Köprüsü etkinliğinde fidan dikimi yapılarak doğaya katkı sağlandı. İlk fidanı Van Erciş Kaymakamı Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu ile BİRDEF Genel Başkanı Servet Öztaş birlikte diktiler.

Organizasyonla ilgili verdiği röportajla duygu ve düşüncelerini dile getiren Genel Başkan Servet Öztaş: “Bize ev sahipliği yapan Van Erciş kaymakamımıza ve ekibine, etkinliğimizin kitlelere duyurulması için destek veren TRT ve Anadolu Ajans muhabiri Necmettin Karaca’ya teşekkür ediyoruz. Ayrıca Trabzon Sürmene Belediyesine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Projemizin tüm yurda yayılması için hiç durmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

BİRDEF Heyeti, Van Erciş Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ettiler

BİRDEF üyeleri, insana, doğaya, ekonomiye, ülke tanıtımına ve eğitime katkı sağlayacak her türlü projeye destek verecek, vatan ve millet refahı bilinciyle hizmet edecek insanlara kapılarının her zaman açık olduğunu ve gönüllü iş birlikleri ile büyümeyi, gelişmeyi hedefleyen herkesin desteğini beklediklerini bildirdiler.

BİRDEF Genel Başkanı Servet Öztaş, Bosna Sancak Trakya Rumeli Balkan Türkleri Derneği Başkanı ve Ekibi ile

BİRDEF Genel Merkez Yönetiminde Kimler Yer Alıyor?

Servet Öztaş Genel Başkanlığında Genel Merkez Yönetimi,

Ömer Yılmaz, Nimet Öztaş, Baki Şener, Muharrem Nuhoğlu, Şenol Birol Kabarık, Muhsin Şenel, Av. Ömer Furkan Alpay, Murat Mert, Engin Taşkın, Av. Orhan Yörür, Mücahit Kına, Semih Sağlam, Elif Ece Korkut, Pınar Sergi, Şenol Akköse, Mustafa Durna, Av. Zeynep Çevik, Muhammet Cengiz, Beşir Can Kara, Begüm Tortoş, Süleyman Ayral, Ayşegül Yıldız, Kıvanç Karataş, Hakan Öztaş, Memduh Öztaş, Salih Öztürk, Ali Özkaya, Murat Sarıgül, Selim Memiş, Osman Çizgici, Yunus Yalçın, Metin Altaylı, Oktay Işık, Emrah Aydın

BİRDEF İL BAŞKANLARI

İnanç Yakup Çolak, Hakan Sabancı, Halil Süleyman Akıncı, Metin Kazmacı, Vedat Yılmaz, Sinan Taşkın

BİRDEF ALMANYA TEMSİLCİSİ

Cüneyt Demircan

BİRDEF İSTANBUL İL YÖNETİMİ

İnanç Yakup Çolak Başkanlığında İstanbul İl Yönetimi,

Yıldız Kalas, Meryem Betül Ekşioğlu, Cahit Tiftik, Serdar Bakan, Av. Mahmut Altınel, Altan Atmaca, Ali İhsan Dinç, Buğra Babur, Ömer Faruk Suver, Özge Deldiman, Av. Abdullah Kablan, Özlem Teke, Kenan Tunç, Nezaket Sibel Günteki, Pınar Karaköse, Esma Bıldırcın, Amine Merve Aladağ, İrem Özçelik, Kerem Ercan, Ferhat Erilli, Melike Çelebi, A. Oğuzhan Durgun, Kerem Cengiz Seçilmiş, Dilek Şaşmazer, Engin Ünlü, Aytunç Aktaş

BİRDEF DİYARBAKIR İL YÖNETİMİ

Halil Süleyman Akıncı Başkanlığında Diyarbakır İl Yönetimi,

Büşra Yeşilmen, İlker Polat, Yunus Doğan, Metin Sevgi, Serhat Tunç, Yunus Can Mungan, Abdulmenaf Baytar, Emrecan Çidam

BİRDEF BAĞCILAR İLÇE YÖNETİMİ

Kamil Akyol Başkanlığında Bağcılar İlçe Yönetimi,

Saniye Doğan, Ayşe Paslı, Emine Güngör, Sevim Kasap, Sabri Çetin, Nedim Karagöl, Halime Baş, Saniye Çelik, Cemile Bayrakçı, Cengiz Eroğlu, Zeynep Keklik, Fatih Arıcı, Nurten Demirhan, Ünzile Kirencioğlu, Feridun Ercan, Mazlume Yorulmaz, Zuhal Bulut, Esengül Göl, Selvi Aydın, Fadime Ceran, Banu Özgen, Aysun Hüseyinli, Mehmet Demirkaya, Arzu Özgün, Yasemin Sağlam, Ercan Topal, Ömer Faruk Bayrakcı, Seyhan Altuntaş, Yasemin Özer, Handan Gündüz, Muhyettin İlik, Özlem Demir, Zehra Soyöz, Ramazan Aslan, İrem Karadavut, Birsen Bektaş, Bahtiyar Toplu, Pervin Küçük, Şenay Alkan, Saniye Alptekin, Ayşe Kulli, Serap Ilgın, Nurten Partal, Ufuk Kıvırcık, Sibel Kurt, Abdullah Çıkrıkçı, Gülhan Yarım, Mehmet Kuzucu, Havva Polat, Muammer Soyal, Haşim Koçsal, İhsan Kiraz, Sibel Kaya, Mehmet Gül, Murat Zararsız, Ahmet Şahin, Şakir Çoşkun, Şemsettin Kurt, Ayhan Kağıtçı

BİRDEF SULTANGAZİ İLÇE YÖNETİMİ

Naci Aydoğan Başkanlığında Sultangazi İlçe Yönetimi,

Dilek Aydoğan, Hatip Akkuş, Necdet Karataş, Kenan Bozkurt, Mehmet Can, Gamze İlkbahar, Ebeddin Çelik

ÖZEL HABER: Meltem Suzan ZEKİ