Skip to content

İSTKAYDER Çatalca’da Mantı İkramında Bulundu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
istkayder-huzurevinde-manti-dagitti-catalca

İstanbul Çatalca’da bulunan Özel Çatı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinin sakinlerine İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER) tarafından el yapımı mantı ve tatlı ikramında bulunuldu. Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve Çatalca Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Erçin ile yapılan istişareler sonucunda yapılmasına karar verilen etkinlikte İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin ve beraberindeki heyete Çatalca Belediyesi yetkilileri de eşlik etti.

istkayder-huzurevinde-manti-dagitti-catalca

“Festivalimizi onların ayaklarına getirdik”

Merkezde bulunan yaşlılara yaptıkları mantı ve tatlı ikramının geleneksel olarak düzenlenen İSTKAYDER Mantı Festivallerinin bir uyarlaması olduğunu vurgulayan Fikret Şahin, “Şimdiye kadar binlerce vatandaşımıza tonlarca mantı ikram ettiğimiz altı festival icra ettik. Mantı festivalleri bizim için Kayseri kültürünü tanıtmak adına önemli bir araç. Pandemi koşullarında düzenlemediğimiz festivalimiz yerine huzurevlerimizde mantı ikramında bulunarak hem buralarda yaşamına devam eden büyüklerimize hem de memleketimize karşı vefa borcumuzu ödüyoruz” ifadelerini kullandı.

Mantı ve tatlı ikramının bir aracı ve sembol olduğunu vurgulayan Şahin, önemli olanın yaşamlarının son demlerini birbirine yoldaşlık ederek geçiren yaşlıların yanında olmak olduğunu da belirtti. Herkesin ilerleyen yaşlarında bakıma muhtaç ve yalnız bir konuma gelebileceğini söyleyen Fikret Şahin, “Toplum olarak buralardaki vatandaşlarımızı ziyaret etmeyi ve manevi destek vermeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Çeşitli sebeplerle ve zorunluluklarla bu merkezlere gelen büyüklerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek önemli bir vicdani sorumluluğumuzdur. İSTKAYDER yönetimi ve üyeleri, bu insanlarımızı da unutmayarak onların yanında olabilmek için elinden geleni yapmaktadır” dedi.

Huzurevi Ziyaretlerinin Kapsamı Genişleyecek

İSTKAYDER, Beylikdüzü Girişimci İşadamları Derneği (BEYGİAD) ve Büyükçekmece Girişimci İşadamları Derneği (BÜYGİAD) ortaklığıyla kurulan Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Platformu (EKİP) Başkanı olarak da görev yapan Fikret Şahin, gerçekleştirdikleri huzurevi ziyareti etkinliğinin kapsamının genişletilerek EKİP tarafından faaliyet gösterilen bölgelerde devam edeceğini sözlerine ekledi. Ekonomik gelişimin temelinde toplumsal kohezyonun var olduğunun altını çizen Şahin, şu ifadeleri kullandı: “İstikrarlı bir ekonomik büyüme ancak birbirine sıkı sıkıya bağlanmış ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren bir toplum ile mümkündür. Bu bağlamda, EKİP olarak da büyüklerimizle aramızdaki bağları kuvvetlendirmek ve toplumsal yapımızı güçlendirmek için huzurevi ziyaretlerini organize edeceğiz.”

67 Yaşlı Otel Konforunda Yaşamını Sürdürüyor

Çatalca Özel Çatı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, ilçedeki tek örnek olarak faaliyetlerine devam ediyor. Çeşitli derecelerde bakım gören toplamda 67 yaşlının bulunduğu merkezde alanında uzman hemşireler, doktorlar, hasta bakıcılar ve görevliler çalışıyor. Toplamda 10 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Çatı Huzurevi, otel standartlarında odaları ve sakinlerine doğal yaşam ortamı sunan büyük bahçesi ile gerçek anlamda huzurlu bir ortamı tesis ediyor.

Yaz aylarında huzurevi sakinlerinin bahçede her türlü bitkinin ekimini gerçekleştirebildiğini belirten merkez yetkilileri, bakımını üstlendikleri hastalara düzenli olarak fizyoterapi gibi hizmetlerin de verildiğini belirtiyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.