Skip to content

İDDMİB Döküm Sektörü Meclisi Yeni Dönemde Çetin Tecdelioğlu ve Ekibini Destekliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
gokhan-turhan-aziz-iyiokur-adem-tekneci-hisiad-armatur-dernegi

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkan Adayı Çetin Tecdelioğlu, yeni dönem seçimleri için hazırlık ve tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İSDÖK Başkanı ve İDDMİB Döküm Sektörü Komite Başkan Adayı Aziz İyiokur, HISİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve İDDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çetin Tecdelioğlu ve yönetim ekibine destek vermek amacıyla bir tanıtım toplantısı organize etti. İDDMİB yeni dönem yönetimini devralmak isteyen başkan adayı Çetin Tecdelioğlu, İkitelli Kömür Restoran’da düzenlenen kahvaltılı etkinlikte, seçimi kazanması halinde gerçekleştireceği proje ve faaliyetleri açıkladı.

İSDÖK Başkanı Aziz İyiokur: “Çetin Tecdelioğlu’na Güveniyoruz”

İkitelli Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu üyelerinin davetli olduğu organizasyon, İSDÖK Başkanı ve İDDMİB Döküm Sektörü Komitesi Başkan Adayı Aziz İyiokur ev sahipliğinde, Başakşehir Kömür Türk Mutfağı adlı restoranda gerçekleştirildi.


İDDMİB yeni dönem başkan adayı Çetin Tecdelioğlu’na destek amacıyla organize edilen toplantıya, ARMATÜR Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan, ARMATÜR Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Şensoy, ARMATÜR Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Tekneci, İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Tümsan 2 Kooperatif Başkanı Nihat Tunalı, İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin ve sanayi yönetim kurulu üyeleri ile HISİAD üyeleri katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan İDDMİB Döküm Sektörü Komite Başkan Adayı Aziz İyiokur, yeni dönem başkan adayı Çetin Tecdelioğlu ve ekibinin başarılı olacağı konusunda şüphesinin olmadığını vurgulayarak yeni yönetim ekibine destek vermeleri için

İkitelli Sanayi Bölgesi döküm sektöründe üretici konumunda faaliyet gösteren ihracat firmalarının yöneticilerini harekete geçirdi. Çetin Tecdelioğlu ve ARMATÜR Derneği Başkanı Gökhan Turhan’ın samimiyetine, çalışkanlığına, liyakatına ve vefasına son derece güvendiğini vurgulayan Aziz İyiokur, bu organizasyonun ev sahipliğini üstlenerek yeni dönem aday yönetim ekibinin tanıtılmasına katkı sağladı.

Tecdelioğlu: “İhracatınızı Daha Yüksek Katma Değerli ve Daha Müreffeh Hale Getireceğiz”

HISİAD Başkanı ve İDDMİB Yeni Dönem Başkan Adayı Çetin TECDELİOĞLU

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu, kendisine destek vermek amacıyla bu etkinliği organize eden Aziz İyiokur ve kendisine güvenerek tanıtım toplantısına iştirak eden sanayici iş adamlarına teşekkürlerini sundu. Türkiye’nin yeni dönemde ihracatla büyümeyi odak noktasına koyduğunu hatırlatan Tecdelioğlu,

“Biz, yaklaşık 4300 firmanın üyesi olduğu İstanbul Demir -Demir Dışı İhracatçılar Birliği olarak bir değişim istiyoruz. İçinde, alüminyum, bakır, döküm, mutfak, hırdavat, mobilya aksesuarları, armatür ve ambalaj sektörlerini barındıran bu kümelenmenin, Türkiye’ye sadece geçen yılki ihracat katkısı yaklaşık 10.2 milyar dolardır. İhracatçılar Birliği’nde 30 yılı aşkındır görevde olan mevcut başkanımız aynı yönetim kurulu ile yenilik barındırmayan bir sistemle işleyişi sürdürmektedir. İDDMİB olarak değişim olmadan gelişim olmayacağını savunuyoruz. Dijitalleşme ve e-ihracat konusu, üyelerimize destek vereceğimiz önemli başlıklar arasında yer alacak. Pandemi sonrası tüm dünyanın uygulamaya geçirdiği yeni nesil ihracat sistemine biz de yeni projelerle dahil olmak istiyoruz. İhracatımızı artırmak için değişen ticaret sistemine ve yeni dünya düzenine uyum sağlamak artık bir zorunluluğumuz. Bu değişim için hepsi kendi sektöründe duayen olan genç ve dinamik 14 arkadaşımızın aramızda bulunduğu yeni yönetim kurulumuz ile sizlere layık olmak ve üreterek gelişen bir sistem kurmak adına yola çıktık. Yeni dönemde sizlerin de desteği ile etkin kaynaklarımızı hizmetinize sunarak ihracatınızı daha yüksek katma değerli ve daha müreffeh hale getireceğiz. Bize göre katma değerli ihracat katma değerli projelerle olur. Sektörümüzün, Türkiye’nin toplam ihracatına çok daha fazla katkı verecek potansiyeli var. Bunu gerçekleştirmek için ben ve ekibim göreve talibiz.” ifadelerini kullandı.

Haber – Fotoğraf: Meltem Suzan ZEKİ

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.